Nuri Alço’nun sağlık durumuyla ilgili Bakan Koca’dan son dakika açıklama

Nuri Alço, 6 Nisan Cumartesi günü saat 15.00 sıralarında evinde rahatsızlandı. Yakınları tarafından Eskişehir’deki özel bir hastaneye götürülen sanatçı, ilk muayenesinin ardından tedbir amacıyla yoğun bakım ünitesine alındı.

Hastane yönetimi, Nuri Alço’nun bulantı ve halsizlik şikayetleri ile başvurduğunu, ileri tetkik ve tedavi amaçlı yoğun bakım servisine yatırıldığını açıkladı.

ŞEHİR HASTANESİNE SEVK EDİLDİ

‘Yakışıklı kötü adam’ rolleriyle tanınan 73 yaşındaki oyuncu, bugün özel hastaneden Eskişehir Şehir Hastanesi’ne sevk edildi. Hastanede yoğun bakım ünitesine alınan Alço’nun tedavisinin burada devam edeceği belirtildi.

BAKAN KOCA’DAN AÇIKLAMA

Nuri Alço’nun sağlık durumuyla ilgili açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Sanat dünyamızın ünlü isimlerinden aktör Nuri Alço, geçirdiği rahatsızlık nedeniyle Eskişehir’de bir hastanede tedavi altına alınmış, şikayetlerinde gerileme olmaması üzerine ileri tetkik ve tedavi amacıyla Eskişehir Şehir Hastanesine sevk edilmiştir. Sanatçının şehir hastanemizde yapılan ilk tetkikleri sonucunda kalp yetmezliği, akciğer ödemi ve beyin damar tıkanıklığı tespit edilmiştir. Bilinci açık olan hastamızın tedavisi yoğun bakımda devam etmektedir. Kendisine acil şifalar diliyor, sevenlerinin üzüntülerini paylaşıyoruz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x