Maslak çatışmasında aranan 2 kardeş TIR’ın gizli bölümünde yakalandı

Sarıyer Maslak’ta geçen 17 Mart’ta bir restoranın önünde 3 Türkiye uyruklu İsveç vatandaşıyla, bir başka Türkiye uyruklu İsveç vatandaşı Mazlum Ayrancı arasında silahlı çatışma çıktı.

Çatışmada 26 yaşındaki Mazlum Ayrancı olay yerinde hayatını kaybetti. Demirören Haber Ajansı (DHA) haberine göre Olay sonrası 3 saldırgan kaçtı. Baba Tuncay Ayrancı, Adli Tıp Kurumu’nda, oğlunun İsveç’te ‘uyuşturucu kaçakçılığı ve cinayete teşebbüs’ suçlamasıyla aranan ve hakkında kırmızı bülten çıkarılan Rawa Majid ile husumetli olduğunu söyledi.

GÜNEŞ KARDEŞLER ARANIYORDU

Konuyla ilgili çalışma başlatan polis ekipleri, saldırganların Mustafa Gümüş ile Ömer Roni Güneş ve Robin Baran Güneş kardeşler olduğunu belirledi. İki kardeşin İsveç’te uyuşturucu ticareti yapan ve firari konumdaki Rawa Majid’in adamı olduğu tespit edildi.

Güneş kardeşler, olay sonrası amcalarını arayarak, kaçış için araç ayarlamasını istediler. Ayarlanan araçla da Bodrum’a gittiler. Şüphelilerden Mustafa Gümüş ise birkaç gün sonra gözaltına aldı.


Robin Baran Güneş.

Gümüş, sorgusunda Ömer Roni Güneş ve Robin Baran Güneş’


Ömer Roni Güneş

TIR DURMAMASI GEREKEN YERDE DURDU

Güneş kardeşler 5 Nisan’da Türkiye’den Gürcistan’a TIR ile giriş yaptılar. TIR şoförü, sınırı geçtikten 5 kilometre sonra, durmaması gereken yerde durdu. Gürcistan polisi, TIR’ı şüpheli gördü ve arama yaptı. TIR’ın gizli bölümünde 4 kişi yakalandı. Yasa dışı sınır geçişi ve göçmen kaçakçılığı suçlamasıyla, TIR sürücüsü S.T. , Ömer Roni Güneş (28) ve Robin Baran Güneş (32) kardeşler ile V.T. (31) ve B.O. (59) gözaltına alındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x