AVAX, XRP, DOGE, SHIB Coin ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Ancak, kripto analisti Rakesh Upadhyay’a göre kırılmanın sürdürülememesi ayıların daha yüksek seviyelerde aktif kaldığını gösteriyor. Bitcoin’in fiyatını 69.000 doların üzerinde tutmak için tekrarlanan başarısızlıklar yakın vadede bir düzeltme başlatabilir mi? SHIB Coin dahil altcoinler de satış baskısına yenik düşecek mi? Analist, bunu öğrenmek için ilk 10 kripto paranın grafiklerini inceliyor.

BTC, ETH, BNB, SOL ve XRP Coin analizi

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Boğalar Bitcoin’i 8 Mart’ta tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkardı. Ancak günün mum çubuğundaki uzun fitil daha yüksek seviyelerde kar rezervasyonu yapıldığını gösteriyor. Yine de, boğalar lehine olumlu bir işaret, ayılara zemin bırakmamış olmaları. Bu, boğaların başka bir ayağın daha yükselmesini bekledikleri için pozisyonlarını koruduklarını gösteriyor. Boğalar fiyatı 70.000 doların üzerine çıkarır ve korursa, BTC’nin 76.000 dolara ve ardından 80.000 dolara yükselmesi muhtemel.

Tersine, fiyat keskin bir şekilde düşer ve 62.500 doların altına inerse, kısa vadeli traderlar tarafından kar rezervasyonu yapıldığını gösterecektir. Bu durumda BTC’nin 20 günlük üssel hareketli ortalamaya (59.727dolar) gerilemesi mümkün. Ayılar, düzeltici bir aşamanın başladığını öne sürmek için fiyatı bu desteğin altına çekmek zorunda kalacaklar.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

ETH 5 Mart’taki düzeltmenin ardından yükselişe geçti. Böylece, 6 Mart’ta 3.822 dolarlık genel direncin üzerine çıktı. Bu, yükseliş trendinin yeniden başladığının sinyalini verdi. ETH’nin 4.150 dolara ve ardından 4.375 dolara yükselmesi mümkün. Fiyat genel gider bölgesinden düşer ancak 3.600 dolardan destek bulursa, rallinin bir süre daha devam edebileceğini gösterecektir.

Traderlar için bir uyarı, RSI’nın birkaç gündür aşırı alım bölgesinde işlem görmesi. Bu, ETH’nin önümüzdeki birkaç gün içinde bir düzeltme veya konsolidasyon için olgunlaştığını gösteriyor. Ayılar, 20 günlük EMA’nın (3.352 dolar) altına düştüklerinde üstünlüğü ele geçirecek.

Binance Coin (BNB) fiyat analizi

BNB 6 Mart’ta 20 günlük EMA’dan (404 dolar) sıçradı. Böylece, 427 dolarlık acil direncin üzerine çıktı. BNB daha sonra ivme kazandı ve 460 dolarlık sert genel direncin üzerine çıktı. Boğalar fiyatı 460 doların üzerinde tutarsa, BNB’nin rallinin bir sonraki ayağını 500 dolara ve ardından 572 dolara başlatması olası.

20 günlük EMA, aşağı yönde dikkat edilmesi gereken kilit destek seviyesi olmaya devam ediyor. Bunun altında bir kırılma, boğaların agresif bir şekilde kar rezervasyonu yaptığının ilk işareti olacaktır. BNB’nin daha sonra 50 günlük SMA’ya (348 dolar) düşmesi mümkün.

Solana (SOL) fiyat analizi

Boğalar son birkaç gün içinde SOL’u 126 dolarlık kırılma seviyesinin üzerinde başarıyla tuttu. Bu da duyarlılığın olumlu kaldığını ve tüccarların düşüşlerde alım yaptığını gösteriyor. Boğalar 7 Mart’ta fiyatı 143 dolar direncinin üzerine çıkardı. Böylece, düzeltmenin sona ermiş olduğunu gösterdi. Alıcılar fiyatı 143 doların üzerinde tutmaya devam ederse SOL muhtemelen bir sonraki hedef olan 158 dolara ulaşacak.

Ayılar yukarı yönlü hareketi engellemek istiyorsa, fiyatı hızlı bir şekilde 126 doların altına düşürmeleri ve sürdürmeleri gerekecek. Bunu yaparlarsa, birkaç kısa vadeli boğa pozisyonlarından çıkarak SOL’u 50 günlük SMA’ya (107 dolar) çekmeleri mümkün.

Ripple (XRP) fiyat analizi

XRP, 0,67 dolarlık genel direnç ile aşağı yönde 50 günlük SMA (0,55 dolar) arasında sıkışmış durumda. Fiyat 20 günlük EMA’nın üzerinde kalırsa, XRP’nin 0,67 dolara yükselmesi muhtemel. Bu, dikkat edilmesi gereken önemli kısa vadeli direnç olmaya devam ediyor. Boğalar 0,67 dolar engelini aşarsa, XRP’nin 0,74 dolara kadar yükselmesi mümkün. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma, yeni bir yükseliş trendinin başladığını gösterecektir.

Bunun yerine, fiyat düşer ve 20 günlük EMA’nın altına inerse, XRP’nin 50 günlük SMA’ya düşmesi olası. Boğaların bu seviyeyi tüm güçleriyle savunmaları bekleniyor. Çünkü bunu yapmamak, muhtemelen XRP’nin 0,50 dolara düşmesine neden olur.

ADA, DOGE, AVAX, DOT ve SHIB Coin analizi

Cardano (ADA) fiyat analizi

Boğalar ADA’yı 0,68 dolarlık kırılma seviyesinin üzerinde tutmaya çalışıyor. Bu, boğaların 0,68 dolar seviyesini desteğe çevirmeye çalıştığını gösterdiği için olumlu bir işaret. Yükselen 20 günlük EMA (0,67 dolar) ve pozitif bölgedeki RSI, boğaların komutada olduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı 0,80 dolara çıkarmaya çalışacak. Bu da önemli bir engel teşkil edecek. Boğalar bu engeli aşarsa, ADA’nın yükseliş trendine devam etmesi mümkün. ADA’nın daha sonra 0,90 dolara yükselmesi olası.

Aksine, fiyat düşmeye devam eder ve 0,68 doların altına inerse, traderların daha yüksek seviyelerde kar rezervasyonu yaptığını gösterecektir. Bunun da 50 günlük SMA’ya (0,57 dolar) olası bir düşüş için kapıları açması mümkün.

Dogecoin (DOGE) fiyat analizi

DOGE, boğalar ve ayılar arasında 0,16 dolar seviyesine yakın zorlu bir savaşa tanık oluyor. Boğalar lehine küçük bir avantaj, fiyatın 0,16 doların altında kalmasına izin vermemiş olmaları. Bu, daha düşük seviyelerde sağlam bir talep olduğunu gösteriyor. Alıcılar yine fiyatı 0,16 doların üzerinde tutmaya çalışıyor. Bunu başarırlarsa, DOGE’nin kademeli olarak 0,18 dolara ve ardından 0,20 dolara yükselmesi mümkün. Bu seviyeyi temizlerse, bir sonraki durak muhtemelen 0,24 dolar olur.

Aşağı yönde güçlü destek 0,15 dolar seviyesinde. Bu desteğin altında bir kapanışın, DOGE’yi 20 günlük EMA’ya (0,13 dolar) düşürmesi olası. Böylesine keskin bir düşüşün ardından, DOGE’nin birkaç gün boyunca menzile bağlı bir harekete girmesi olası.

Shiba Inu (SHIB Coin) fiyat analizi

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, SHIB Coin güçlü bir yükseliş trendinde geri çekildi. Fiyat, %38,2 Fibonacci düzeltme seviyesi olan 0,000032 doların yakınında destek buluyor. Keskin rallinin ardından SHIB Coin fiyatının bir aralıkta kalma olasılığı yüksek. SHIB Coin %50 geri çekilme seviyesi olan 0,000027 dolar ile yerel en yüksek seviye olan 0,000046 dolar arasında salınabilir. Bu direncin üzerinde bir kırılma, yükseliş trendinin yeniden başladığını işaret edecektir. SHIB Coin fiyatının daha sonra 0,000065 dolara yükselmesi mümkün.

Bu varsayımın aksine, SHIB Coin fiyatı düşerse ve 0,000027 doların altına inerse, boğaların çıkışa koştuğunu gösterecektir. Bunun da SHIB Coin fiyatını %61,8 geri çekilme seviyesi olan 0,000023 dolara düşürmesi olası. Düşüş ne kadar derin olursa, yükseliş trendinin bir sonraki ayağının başlaması için gereken süre de o kadar artar.

Avalanche (AVAX) fiyat analizi

AVAX 6 Mart’ta 20 günlük EMA’nın (40,54 dolar) ve 7 Mart’ta 42 dolarlık genel direncin üzerine çıktı. Böylece, daha düşük seviyelerden alım yapılabileceğine işaret etti. Küçük bir direnç 45,20 dolar seviyesinde duruyor. Ancak boğalar bu bariyeri aşarsa AVAX’ın 50 dolar psikolojik direncine doğru hızlanması mümkün. Bu seviye sert bir direnç oluşturacaktır. Ancak aşarsa rallinin 57 dolara kadar uzaması olası.

Aksine, fiyat mevcut seviyeden aşağı döner ve 20 günlük EMA’nın altına düşerse, daha yüksek seviyelerde agresif alım eksikliğine işaret edecektir. Bunun da fiyatı 50 günlük SMA’ya (37,38 dolar) düşürmesi olası.

Polkadot (DOT) fiyat analizi

DOT 6 Mart’ta keskin bir şekilde toparlandı. Böylece, boğalar 7 Mart’ta 10,80 dolardaki genel engelleri aştı. Ancak, boğalar kopuşu sürdüremedi. Bu da ayıların rallilerde satış yapmaya devam ettiğini gösteriyor. Ayılar, fiyatı 9,59 dolarlık kırılma seviyesine çekerek pozisyonlarını daha da güçlendirmeye çalışacak. Bu seviyenin boğalar tarafından sağlam alımları çekmesi muhtemel. Fiyat 9,59 dolardan toparlanırsa, 11 doların üzerinde bir ralli olasılığı artar. DOT’un daha sonra 13,18 dolara yükselmesi mümkün.

Bu iyimser görüş, fiyatın düşmesi ve 20 günlük EMA’nın (8,91 dolar) altına inmesi durumunda yakın vadede geçersiz olacaktır. Bu da 8 dolara doğru daha derin bir düzeltmenin başladığını gösterecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x